Witamy na oficjalnej stronie Łódzkiej grupy rekonstruującej jednostki antyterrorystyczne polskiej policji.

Uwaga!
Grupa nie należy do struktur policyjnych jednostek antyterrorystycznych. Pod żadnym pozorem nie należy nas mylić z policyjnym SPAP-em.
WSPIERAMY


Rekrutacja 2014 jesień ruszyła

26.08.2014 18:07


>>Grupa SPAT-Łódź rozpoczyna długo oczekiwaną rekrutację!<<

Poszukujemy osób które pasjonują się jednostkami specjalnymi wojska i policji.

Jeśli jesteś ambitny, rozważny, odpowiedzialny, odporny na trudy życia codziennego i do tego chcesz się cały czas rozwijać to posiadasz te cechy, których szukamy.

Grupa SPAT- Łódź prowadzi nabór dla osób z województwa Łódzkiego.

Rekrutacja jest otwarta

Osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi, powinny spełniać następujące wymagania:

- Mieć ukończone 18 lat (mile widziane osoby starsze),
- Posiadać podstawową wiedzę na temat obronności Polski, jednostek specjalnych policji i wojska oraz historii Polski,
- Być osobą nie karaną,
- Mieć świadomość kosztów związanych z kupnem oporządzenia,
- Mieć świadomość kosztów związanych z treningami specjalistycznymi,
- Wykazywać gotowość podporządkowania się rygorystycznej dyscyplinie grupy,
- Posiadać sprawność fizyczną na przyzwoitym poziomie,
- Być bezkonfliktowym, mieć pozytywny charakter i osobowość którą zaakceptują członkowie grupy

Proces naboru wygląda następująco:
Pierwszy etap to weryfikacja zgłoszeń nadesłanych przez kandydatów drogą e-mailową. Następnie wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na test wiedzy i test sprawnościowy, które będą odbywać się jednego dnia. Po cało dniowym sprawdzianie, instruktorzy przeprowadzą rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnymi rekrutami.

Po przejściu w/w etapów kandydata czeka kurs podstawowy trwający od 6 miesięcy do 8 miesięcy, które kończą się testem rekruta. Przejście wspomnianego testu oznacza otrzymanie statusu członka grupy.

Funkcjonariusze policji, straży granicznej, żołnierze zawodowi oraz strażacy muszą przejść testy ale nie zostają odrzucani w trakcie selekcji.

Jeżeli jesteś zainteresowany wstąpieniem w nasze szeregi wyślij kwestionariusz osoby
(który możesz pobrać z poniższej strony http://www19.zippyshare.com/v/58717760/file.html ), pod adres: kontakt@spat-lodz.pl.

Pierwsza selekcja odbędzie się 13-14 września. Spieszcie się!


Formularz zgłoszeniowy

W razie pytań, zapraszam do kontaktu z nami za pomocą naszego funpage-u oraz adresu e-mailowego (kontakt@spat-lodz.pl).

PS. Tak w gwoli ścisłości jesteśmy grupą która stylizuje się na jednostkach specjalnych Polskiej policji. Staramy się naszymi działaniami uhonorować poświęcenie i ciężką pracę operatorów wszystkich jednostek specjalnych w Polsce.
Trening strzelecki

18.02.2014 01:12


W dniu 16 Lutego Operatorzy SPAT - Łódź, uczestniczyli w szkoleniu z zakresu strzelania dynamicznego z jednostki krótkiej. Mieli do dyspozycji Glocka 17 zasilanego amunicją 9mm x 19mm Parabellum. Każdy z operatorów rozpoczynał strzelanie od oddania strzałów na celność do tarczy olimpijskiej a w następnej kolejności przechodził do strzelania na czas w trakcie którego musiał oddać strzał do określonego celu w jak najkrótszym czasie. Na koniec każdy z nich miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w trakcie symulacji na tzw. kinowej strzelnicy.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami
ze strzelnicy

Zakończenie naboru selekcją kandydatów do grupy

13.01.2014 18:20

W sobotę od godzin porannych kandydaci do grupy zmagali się z zadaniami które zostały przed nimi postawione, aby przejść do końca trzeba było liczyć się z ciężkim wysiłkiem zarówno fizycznym jak i psychicznym oraz ciągłymi pytaniami ze strony prowadzących selekcję - czy aby na pewno nie chcecie zrezygnować. Nie wszystkim udało się wytrwać do końca, pierwszy numerek został oddany już po 20 minutach z hasłem - rezygnuję. Tym którzy ukończyli selekcję gratulujemy. Kolejny nabór przewidujemy na okres letni.
Zdjęcia z selekcji można znaleźć w naszym profilu na facebooku.

II Edycja ćwiczeń na środkach komunikacji publicznej w Tomaszowie Mazowieckim

03.12.2013 15:19

30 Listopada mieliśmy przyjemność zorganizowania już po raz drugi ćwiczeń na środkach komunikacji publicznej w Tomaszowie Mazowieckim.
Przy pełnej współpracy z Komendą Powiatową Policji , Komendą Wojewódzką w Łodzi, Komendą Miejską Policji w Łodzi oraz przy wsparciu firmy AMZ z Kutna poprzez udostępnienie kołowego transportera opancerzonego "Żubr" udało się zorganizować ćwiczenia ogólnoeuropejskie w których udział wzięli operatorzy z Katowickiego SPAPu, Krakowskiego SPAPu, 13 KRSu z Łodzi, Wrocławskiego LST, Warszawskiej BOA i czeskiej grupy SOS. Serdeczne podziękowania dla Komendanta Wojewódzkiego insp. Dariusza Banachowicza za udzielenie zgody na działania, Komendanta Powiatowego insp. Gabriela Olejnika za wsparcie inicjatywy. Materiał zdjęciowy znaleźć można na naszprofilu na portalu Facebook.

Rusza Nabór do grupy! ZIMA 2013

20.11.2013 15:15


Rusza nabór do grupy który trwać będzie do 10 grudnia.

Idealny kandydat to przede wszystkim człowiek dojrzały, ambitny, rozważny, odpowiedzialny, odporny na trudy życia codziennego, pasjonat.

Jeżeli posiadasz te cechy zapraszamy w swoje szeregi. Szczegółowe informacje w dziale REKRUTACJA.

Obchody Święta Niepodległości w Manufakturze

12.11.2013 21:55

Dnia 11 listopada braliśmy udział w Pikniku Niepodległościowym w Manufakturze. Każdy mógł z nami zrobić zdjęcie oraz obejrzeć zorganizowany przez nas pokaz - Próby odbicia więźnia kategorii N(niebezpiecznej).
Zobacz zdjęcia


Pokaz próby zatrzymania handlarzy bronią w Smardzewicach

20.07.2013 14:43


19 Stycznia w Smardzewicach, grupa SPAT Łódź przeprowadziła wspólnie z funkcjonariuszami Grupy Szybkiego Reagowania Komendy Powiatowej policji w Tomaszowie Mazowieckim, pokaz próby zatrzymania handlarzy bronią.
Zobacz zdjęcia


Zostań jednym z nas - Nabór do grupy ruszył

03.06.2013 20:47


Grupa Rekonstrukcyjna SPAT Łódź otwiera nabór na operatorów sekcji szturmowej. Jeżeli jesteś zainteresowany wstąpieniem w nasze szeregi wyślij kwestionariusz osoby drogą mejlową, pod adres: kontakt@spat-lodz.plZgłoszenia składamy według poniższego wzoru:

Imię i Nazwisko:
Miejscowość:
Data urodzenia:
Numer telefonu:
Dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia:
Wykonywany zawód:
Zainteresowania:
Dlaczego chcesz wstąpić do nas:

Życzymy powodzenia!

Symulacja odbicia zakładników w łódzkim Liceum

11.04.2013 13:02


22 marca wraz z grupami rekonstrukcyjnymi SPAP z Katowic i Krakowa przeprowadziliśmy symulację odbicia zakładników w jednej z łódzkich szkół mundurowych.
Kilka minut po godzinie 10-ej do szkoły wdarł się zamaskowany bandyta który wziął za zakładników jedną z klas o profilu policyjno-prawnym. Wszystko to zauważyła dyrekcja szkoły która powiadomiła telefonicznie nas o sytuacji. Przeprowadziliśmy szybką odprawę i ruszyliśmy w kolumnie czterech pojazdów na miejsce, w tym czasie dyrekcja nakazała pozamykać się wszystkim klasom do naszego przybycia.

Po dotarciu na miejsce przystąpiliśmy do szturmu natychmiast, jedna sekcja dowodzona przez dowódcę Katowic ruszyła bezpośrednio aby zabezpieczyć klasę zajętą przez terrorystę, natomiast druga dowodzona przez dowódcę Łodzi zajęła się bezpieczną ewakuacją pozostałych uczniów ze szkoły. Sekcja wysokościowa z Krakowa przemieściła się na dach aby przygotować się do ataku również z dachu, na miejsce przybyła także negocjatorka, która pod naszą eskortą podjęła próbę nawiązania kontaktu z napastnikiem.

Po kilkudziesięciu minutach przystąpiliśmy do szturmu na klasę, zatrzymaliśmy napastnika i bezpiecznie ewakuowaliśmy klasę.

Wkrótce pojawią się zdjęcia z tego wydarzenia w naszej Galerii.


Wartościowi ludzie grupy

13.02.2013 20:31


Zapraszamy do przeczytania artykułu który przybliża kilka słów kim są nasi ludzie na co dzień.

Najnowszy magazyn Miltac a w nim Ćwiczenia organizowane przez SPAT Łódź

27.01.2013 17:52

W listopadzie podjęliśmy się reaktywacji wspólnych ćwiczeń. Postanowiliśmy też, we wspólną organizację zaangażować prężnie działającą grupę SGO Gdańsk. Która do ćwiczeń wniosła trochę świeżego powiewu. Ćwiczenia zostały zorganizowane na naszym terenie działań - w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego i w samym Tomaszowie. Więcej szczegółów na temat manewrów można znaleźć w najnowszym bezpłatnym wydaniu online magazynu MilTac. Polecamy artykuł i zapraszamy do zapoznania się z nim.


Test sprawnościowy do grupy

22.01.2013 14:31


19 Stycznia przeprowadziliśmy test sprawnościowy na kandydatach którzy przesłali do nas zgłoszenia w okresie trwania naboru.
Na koniec każdy kandydat musiał odbyć rozmowę dowódcami grupy i uargumentować swój wybór oraz przekonać do siebie członków grupy.
Galeria

Zmiana naszywki grupowej na nowy model

25.12.2012 03:07


Z dniem 29 grudnia 2012 roku zmieniliśmy swoją naszywkę na nową. W nowym modelu jest min. rozwinięcie naszego skrótu. Prezentujemy nowy model w miniaturce newsa.

Zlot Ogólnopolski w okolicach Łodzi

30.11.2012 14:28


24.11.2012 w okolicach Łodzi zorganizowaliśmy zlot grup rekonstruujących działania AT. Do udziału zaprosiliśmy nie tylko grupy SPAT/SPAP, ale również formacje nie związane z tym œśrodowiskiem - jednak o zbliżonym profilu działań.

Tematyką działań były techniki szturmowania autobusu z uwzględnieniem różnych wariantów taktycznych oraz ujednolicenie technik działania w terenie zurbanizowanym. Spotkanie było owocne w nowe doświadczenia i będzie skutkowało dalszym rozwojem grupy w nowych dziedzinach. W ćwiczeniach uczestniczyły grupy: SPAP Katowice, SGO Gdańsk, SPAP Kraków, SGO SEC Warszawa, LST, ODS.

Pokaz odbicia zakładnika w Manufakturze

13.11.2012 20:21


Dnia 11 Listopada wspólnie z funkcjonariuszami oraz instruktorami wyszkolenia strzeleckiego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi operatorzy SPAT Łódź przeprowadzili symulację odbicia zakładnika.
Pokaz odbył się z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Galeria

Nabór Jesienny

09.10.2012 00:01


Rusza nabór "Jesień 2012"
Zgłoś swoją kandydaturę poprzez e-mail:
kontakt@spat-lodz.pl

Podaj swoje Imię i nazwisko, wiek, miejscowość, numer telefonu oraz napisz dlaczego chcesz właśnie dołączyć do nas.
Życzymy powodzenia!

Szkolenie strzeleckie w Hrudzie

05.07.2012 10:16

30 Czerwca grupa SPAT Łódź wzięła udział w szkoleniu strzeleckim z broni ostrej w Hrudzie, okolice Białej Podlaskiej.
Mieliśmy okazję strzelać z broni takich jak glock 17.
Szkolenie zostało zorganizowane przez Tactical Team 45. Materiały ze szkolenia będą dostępne niebawem na naszej stronie i Facebook-u.

XX Finał WOŚP w Łodzi

25.01.2012 21:58

W dniu 8 stycznia 2012 roku nasza grupa wzięła udział w XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi.
Wspomogliśmy akcję Jurka Owsiaka pokazem na Ul. Piotrkowskiej oraz pomogliśmy w zbiórce pieniędzy wraz z Łódzką policją na terenie Manufaktury. W tym roku pieniądze zbierane były na sprzęt medyczny dla wcześniaków i pompy infuzyjne dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wrzucali nam pieniądze do puszki oraz Łódzkiej policji za wsparcie i pomoc oraz za zabezpieczenie miejsca pokazu. Siema!

Nocne ćwiczenia zgrywające w Łodzi

01.09.2011 22:58

W dniu 1 Września 2011 roku nasza grupa zorganizowała ćwiczenia zgrywające na terenie Łodzi w warunkach nocnych na które zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną grupę SPAT Bydgoszcz. Przeprowadziliśmy kilkanaście symulacji z różnymi scenariuszami. Serdecznie dziękujemy za przybycie oraz wspólną wymianę doświadczeń.

Ćwiczenia zgrywające w Zawierciu

11.04.2011 13:21

W dniach 9-10 Kwietnia 2011 roku, uczestniczyliśmy w ćwiczeniach które odbyły się Śląsku, zorganizowane przez grupę SPAT Zagłębie. Na które przybyła także grupa SPAT Rzeszów. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość wspólnych ćwiczeń.

IV Ogólnopolski Zlot w Krakowie

22.08.2010 23:00

W dniach 21-22 Sierpnia 2010 roku w Krakowie odbył się Ogólnopolski zlot grup rekonstruujących działania polskich pododdziałów antyterrorystycznych policji.
Mieliśmy okazję wspólnie ćwiczyć z grupami:
- SPAP Kraków,
- SPAP Tarnów,
- SPAP Gorzów,
- SPAT Bydgoszcz,
- SPAT Nowy Targ,
- SPAT Rzeszów,
- SPAT Wrocław,
Braliśmy udział we wspólnych warsztatach zorganizowanych przez grupy z Alpinistyki miejskiej, walki wręcz(KAPAP CQB), taktyki czarnej oraz pokazu pirotechnicznego zaprezentowanego przez SPAT Rzeszów. Drugiego dnia przeprowadziliśmy kilkanaście szturmów w byłym Hotelu Forum w Krakowie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i za możliwość wspólnej zabawy.

© 2013 SPAT ŁÓDŹ | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
[](/ppspywhat)